Zestawy ćwiczeń na brzuch i boczki z użyciem pasa wibracyjnego

Szczupła sylwetka to nierzadko efekt ciężkich, intensywnych ćwiczeń na siłowni. To czasem też inne działania, które wspomagają proces odchudzania. Jednym z nich jest pas wyszczuplający. Co o nim wiemy? Jaki wybrać? Czy zastąpi standardowy trening, czy stanowi tylko dodatek dla aktywnych osób?

Rodzaje pasów wyszczuplających - Jaki pas odchudzający wybrać?

Pas odchudzający stymuluje mięśnie, a jednocześnie pomaga zredukować tkankę tłuszczową. Nie powinniśmy jednak oczekiwać od niego cudów - wyrzeźbienia całego ciała. Noszony punktowo pozwala wysmuklić konkretną partię ciała, co jest ogromną zaletą, że bez żadnego wysiłku w pewnym stopniu możemy poprawić swój wygląd. W sprzedaży dostępne są różne odchudzające pasy na brzuch.

  • Z jednej strony mamy pasy wibracyjne, które poprzez swoje działanie stymulują mięśnie i je rozgrzewają, co przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
  • Po drugie są modele masująco-wibrujące, które działają podobnie jak poprzednie, ale dodatkowo masują ciało, wpływając na metabolizm komórkowy, a także rozluźniając mięśnie.
  • Poza wymienionymi typami, oferowane są też pasy wyszczuplające z funkcją sauny - zapewniają nie tylko wiele programów wibracji, ale też ogrzewające ciało. Wzmaga to pocenie, co maksymalizuje spalanie tkanki tłuszczowej.

Efekty stosowania pasów wyszczuplających

Przede wszystkim pas wyszczuplający napina i rozluźnia mięśnie brzucha, wpływając na ich większą siłę i lepszy kształt. Nie zapewni spektakularnej muskulatury, ale ujędrni skórę, sprawiając, że będzie prezentować się lepiej. To jednak nie wszystko, bo masaż brzucha poprawia krążenie krwi, co w sposób znaczący ogranicza powstawanie cellulitu. Pamiętajmy jednak, że uzyskane efekty są wizualne, bo w rzeczywistości żaden pas nie spali nadmiaru tkanki tłuszczowej, jaka znajduje się wewnątrz ciała.

Niestety, nie ma tu cudów, a chcąc uzyskać lepsze rezultaty, powinniśmy być nie tylko aktywni, wykonując ćwiczenia na brzuch i boczki, ale i stosować odpowiednią dietę. Tylko to połączenie, gdzie trening i odpowiednie pokarmy dominują, a pas wyszczuplający stanowi pozytywny dodatek, gwarantuje widoczne polepszenie wyglądu swojego ciała.

czynności - ale róbmy to z umiarem, bo wielogodzinne noszenie utrudnia skórze oddychanie. Przeznaczony na najbardziej problematyczne obszary ciała, czyli okolice brzucha, bioder i ud.

Wiemy już jak używać pasa wyszczuplającego, więc teraz przekonajmy się, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Kupujemy pas wyszczuplający - o czym pamiętać?

  • Jest kilka kwestii, o których trzeba pamiętać, aby pas służył nam jak najlepiej. Na początek zastanówmy się, jaki rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Wymieniliśmy wcześniej, jakie modele są dostępne - obok wibrujących i masująco-wibrujących, także z funkcją sauny. Przyjrzyjmy się bliżej każdej opcji, oceniając, czy wystarczy nam proste rozwiązanie, czy wolelibyśmy funkcjonalne dodatki.
  • Solidny pas poznamy po tym, z czego jest wykonany. Warte polecenie są modele z neoprenu, czyli materiału, który w przeszłości używano do produkcji kombinezonów dla kosmonautów.
  • Poza dwoma powyższymi parametrami, przekonajmy się też, jakiej marki jest interesujący nas model. Nie zapominajmy bowiem, że mamy do czynienia z urządzeniem elektrycznym, a więc niezbędne są atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Pod tym kątem, nie sugerujmy się tylko ceną, bo niska nie zawsze oznacza, że trafiliśmy na okazję.

Przeciwwskazania do używania pasów odchudzających

Chociaż pasy odchudzające mogą być stosowane przez większość osób, to trzeba pamiętać, dla kogo są przeciwwskazane. Przede wszystkim dla kobiet w ciąży - z oczywistych względów, bo nacisk na brzuch może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu dziecka. Wykluczone też, aby z pasów korzystały osoby z wszczepionymi urządzeniami, jak stymulator serca czy sztuczna zastawkaRower treningowy Hertz może zaburzać ich prawidłowe działanie. Pamiętajmy też, że czasem w miejscu, gdzie noszony był pas, pojawiają się zmiany skórne typu zaczerwienienie, a nawet opuchlizna. Jeśli nasze ciało tak zareaguje, może to być oznaka, że noszenie pasa nie jest dla nas wskazane. Niemniej, podobne może się zdarzyć, gdy nosimy go na sobie przesadnie długo (po kilka godzin dziennie, a powinno się maksymalnie 15-30 minut dziennie!), ale też na samym początku, jak jeszcze nasza skóra nie przyzwyczaiła się do tego rodzaju materiału.

Pas wyszczuplający - czy warto?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna, a raczej trzeba powiedzieć - to zależy. Głównie od tego, jakie oczekiwania wiążemy z pasem wyszczuplającym. Jeśli mamy wielkie nadzieje, że pomoże nam schudnąć, stając się remedium na nasze problemy z nadwagą, to srogo się rozczarujemy.

Z drugiej strony, dla osób aktywnych, ćwiczących regularnie, pas stanie się wartościowym dodatkiem, mobilizującym do jeszcze wytrwalszej pracy nad własną sylwetką. W jakiej jesteśmy grupie? Na co liczymy, kupując pas? Odpowiadają sobie na te pytania, łatwiej nam będzie podjąć właściwą decyzję.

Regularne treningi, codzienna aktywność i odchudzające dieta - to czynniki w największym stopniu wpływające na sylwetkę, o jakiej marzymy. Inne akcesoria, do których zaliczamy pasy wyszczuplające, nie stanowią obowiązkowego wyposażenia, ale bywają przydatne. I pomocne, co - małymi kroczkami - ale jednak przybliża nas do upragnionego celu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć