Skrzynia gimnastyczna – skośne i pionowe

Rozróżniamy głównie dwa rodzaje skrzyń ze względu na ich budowę oraz rodzaj ćwiczeń. Najbardziej znaną z sal gimnastycznych jest skośna zwana inaczej skrzynią do skakania. Dzięki swojej konstrukcji jest bardzo stabilna i pozwala na wykonywanie wielu ćwiczeń. Inną budowę ma skrzynia prosta, która jest równie solidna i oferuje inne możliwości podczas ćwiczeń. Została zbudowana z myślą o treningu plyometrycznym, który na całym świecie zyskuje coraz większą popularność. Zarówno jedna, jak i druga ma podobną budowę. Składają się z pięciu stabilnych segmentów z trwałej sklejki liściastej połączonymi mocnymi bukowymi narożnikami. Wieko skrzyni pokryto elastyczną otuliną oraz skórą ekologiczną, która jest bardzo odporna na przetarcia i uszkodzenia. Jeśli nie zdecydowałeś jeszcze o wyborze odpowiedniej skrzyni dostosowanej do Twoich wymagań, koniecznie sprawdź naszą ofertę skrzyń skośnych oraz prostych.

Skrzynia gimnastyczna wysokość – jaką wybrać?

Na pewno zastanawiasz się nad parametrami skrzyni i tym, jaka będzie odpowiednia dla Ciebie. Standardowe skrzynie mają 102 centymetry wysokości. Jednak dzięki łatwym w demontażu modułom dostosujesz skrzynię do osoby każdego wzrostu. To bardzo istotne dla bezpieczeństwa oraz komfortu podczas wykonywania ćwiczeń. Dzięki takiej budowie nie ma konieczności kupna sprzętu różnej wysokości. Nasi specjaliści zaprojektowali skrzynie gimnastyczne z myślą o szkołach oraz siłowniach tak, aby były, jak najbardziej funkcjonalne, a przy tym trwałe. Każdy segment ma wysokość 20 centymetrów, dzięki temu ustawisz wysokość konstrukcji pod każdego użytkownika. Jeśli nadal zastanawiasz się, jak dobrać odpowiedni sprzęt do swojej szkoły, koniecznie zajrzyj do specjalnie przygotowanego poradnika.

Skrzynia do skakania – jakie wymagania powinna spełniać?

Zakup skrzyni gimnastycznej jest inwestycją na lata. Powinna być przede wszystkim bezpieczna oraz trwała. Nasze skrzynie posiadają wszystkie niezbędne atesty i spełniają normy PN-EN 916. To sprawia, że masz pewność najwyższej jakości. Sprzęt gimnastyczny dedykowany dla szkół musi być również trwały, ponieważ będzie służył latami całej rzeszy użytkowników. Zastosowane przez nas materiały, które wykorzystaliśmy do budowy skrzyni, gwarantują, że będzie to świetna inwestycja w rozwój przestrzeni gimnastycznej. Sprzęt sportowy koniecznie musi być też uniwersalny oraz funkcjonalny, a to zapewni Ci konstrukcja modułowa. Dzięki takiej budowie dostosujesz jedną skrzynię pod każdego użytkownika. Nasi specjaliści zaprojektowali urządzenie wszechstronne, pozwala na wykonywanie mnóstwa ćwiczeń, które są istotne zarówno przy rozwoju młodych ludzi na lekcjach WF-u, jak i dla budowania formy dorosłych na siłowni. Sport jest bardzo ważny dla rozwoju dzieci, sprawdź jak zachęcić je do aktywności fizycznej.

Skrzynia gimnastyczna z wózkiem – czym się różni od zwykłej?

Na pewno widziałeś już róże oferty skrzyń gimnastycznych. Różnią się między sobą materiałami, z których zostały wykonane niejednokrotnie też rozmiarem, ale są też konstrukcje z wózkiem. Czym się one właściwie różnią od zwykłych? Nikogo nie trzeba przekonywać, że trening na świeżym powietrzu ma mnóstwo zalet, ale o ile łatwo jest zabrać piłkę do gry na boisko czy sprzęt lekkoatletyczny do parku, to ze skrzyniami gimnastycznymi sprawa nie jest już taka prosta. Jednak i tu konstruktorzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom. Zaprojektowano specjalne skrzynie z wbudowanym wózkiem transportowym. Ułatwia on nie tylko przenoszenie sprzętu na sali gimnastycznej, ale umożliwia również zabranie go w plener, żeby na przykład urozmaicić trening dla najmłodszych. Dzieci szybko się nudzą, potrzebują nieustannie nowych bodźców tak, aby utrzymać zainteresowanie, dlatego wyjście z nimi na świeże powietrze to świetny sposób na mobilizację do treningu. Polecamy też krótki przewodnik po grach i zabawach dla najmłodszych, które zmobilizują je do aktywności fizycznej.

Skrzynia gimnastyczna – cena

Zapewne zastanawiasz się jaką kwotę należy przeznaczyć na dobrej jakości skrzynię do ćwiczeń. Rozpiętość kwot jest dość znaczna, jednak jeśli zależy Ci na jej długoletniej żywotności, nie ma sensu oszczędzać. Finalnie zakup co roku nowego sprzętu wyjdzie drożej niż jednorazowy koszt sprzętu dobrej jakości. Ceny uzależnione są od wielu czynników. Poczynając od wieka skrzyni, droższe będą te ze skóry naturalnej, ale równie trwałe, a także ekologiczne będą te pokryte eko skórą, czyli skajem. Nie bez znaczenia ma tu też jakość materiału użytego przy budowie skrzyni. Powinna być ona maksymalnie lekka, aby można było ją łatwo przesuwać, ale też trwała i solidna. Dlatego idealnym połączeniem jest użycie lekkiej i trwałej sklejki liściastej, wzmocnionej w narożnikach solidnym drewnem bukowym. Na cenę ma również wpływ zastosowanie wózka transportowego. Jednak i tutaj nie warto oszczędzać, ponieważ taki mechanizm pozwala bezpiecznie transportować sprzęt sportowy, bez strachu o konstrukcję, ale i bez ryzyka porysowania podłogi na sali gimnastycznej. Jeśli chcesz zainwestować w sprzęt trwały, solidny i funkcjonalny, to kwoty zaczynają się od 1600 złotych. W zamian masz pewność, że urządzenie posłuży latami i będzie bezpieczne dla użytkowników.

Skrzynia na WF – do jakich ćwiczeń można ją użyć?

Podstawowym ćwiczeniem, które chyba każdy pamięta, jest przeskakiwanie przez skrzynię przy użyciu trampoliny lub z ziemi. Ale skrzynie gimnastyczne mimo swojej prostej budowie oferują o wiele więcej. Od lat coraz większym uznaniem cieszą się treningi związane z techniką ćwiczeń własną masą ciała i tu skrzynie dają duże pole do działania. Świetnym ćwiczeniem ogólnorozwojowym są pompki skośne, a dzięki doczepianym modułom łatwo i szybko można zmieniać obciążenie podczas ich wykonywania. Im wyżej nogi opierają się na skrzyni, tym więcej wysiłku potrzeba do wykonania tego ćwiczenia. Te wszechstronne urządzenia pozwalają kształcić się w gimnastyce czy akrobatyce. A właśnie te dziedziny sportu są jednymi z najbardziej wyczerpujący dla organizmu. Ciężko wymienić wszystkie zalety skrzyni gimnastycznej, ponieważ pomaga ona wykonać wiele rodzajów treningu ogólnorozwojowego. I to zarówno dla młodego, rozwijającego się człowieka, jak i dla dorosłego chcącego poprawić swoją kondycję, rozciągnąć mięśnie czy zbudować imponującą rzeźbę. Nieustannie rosnącą popularnością cieszą się treningi plyometryczne, których zadaniem jest zarówno rozciągnięcie mięśni oraz ścięgien, jak i zwiększenie swojej szybkości, zwinności, refleksu, ale wpływają też na ogólną kondycję człowieka. Możesz też rozpocząć przygodę z treningiem plyometrycznym.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć